Karriär

Waybler grundades 2015 och har idag kontor i Stockholm, Göteborg och Frankfurt. Vi är ett dedikerat och engagerat företag som växer och ständigt söker nya medarbetare.

Team Waybler

Det går fort hos oss. Vi utvecklas, växer och utmanar oss själva – hela tiden. Vi är snabbfotade och alltid öppna för nya lösningar.

Delar du vår passion för hållbar innovation och söker en arbetsplats där du får gensvar för dina idéer. Se våra lediga tjänster eller skicka in en spontanansökan så hörs vi.

Vid öppna lediga tjänster så hittar du dem här nedan.

Kul att du är här! Vi har inte några tjänster ute för närvarande, men håll utkik!

Du kan alltid kontakta oss på
career@waybler.com

Ingen tjänst som passar?
– Lämna en spontanansökan

Även om vi inte har någon tjänst ute för tillfället söker vi ständigt efter skickliga och engagerade människor som vill vara med på resan mot elektrifieringen. Om du tror att du är rätt för oss och vi för dig är du välkommen att lämna en spontanansökan.

Välkommen att mejla till career@waybler.com

Vi som arbetar på Waybler

Kurt Högnelid

CEO / Co-Founder
kurt@waybler.com

Mårten Nyberg

Head of Sales
+46 70 727 57 90marten@waybler.com

Lars Stenberg

CTO
lars@waybler.com

Agnes Asplund Schmidt

Content & Customer Success
agnes@waybler.com

Niclas Crepin

Marketing Manager
niclas@waybler.com

Filip Aglöv

Partnership & Sales
Manager Street Charging
+46 70 855 92 37filip@waybler.com

Thomas Poturaj

Partner Account Manager
+46 73 815 61 42thomas@waybler.com

Soheil Bakhtiari

Partner Account Manager
+46 76 229 22 54soheil@waybler.com

Jonas Wånander

Partner Account Manager
+46 70 663 22 82jonas@waybler.com

Patrick Grömig

Country Manager, Germany
+49 179 515 40 57patrick@waybler.com

Peter Magnusson

Senior Developer
peter@waybler.com

Torbjörn Hellströmer

Operations and Support technician
torbjorn@waybler.com

Martin Wallgren

Operations and Support technician
martin@waybler.com

Fredrik Wiklander

Senior Developer
fredrik@waybler.com

Anna Ekehäll

CSM
anna@waybler.com

Mattias Hovebro

Manager Hardware Design
mattias@waybler.com